Správa zo zápasu MYJ vs. SAM (1:0)

1. kolo, 2FL, piatok 15. 7. 2022 – 18:00

1. kolo, 2FL, piatok 15. 7. 2022 – 18:00

Spartak Myjava
FC ŠTK 1914 Šamorín

1:0 (0:0)

Spartak Myjava

Kubica, Silva, Buchel J. (56. Olejník), Benovič (84. Flamík), Pekár (K), Cisár (84. Copko), Toman, Pafka (66. Martišiak), Legnani (84. Sivák), Čurik, Svatík

FC ŠTK 1914 Šamorín

Gyurákovics – Pančík, Marić-Bjekić, Bahi, Yarosh – Nagy, Baéz (88. Dobranskyi), Bogi (46. Demjanovič) – Szabó (46. Leginus), Vrábel, Owusu (68. Csóka)

Komentár k zápasu

Vstup do novej sezóny nevyšiel podľa predstáv. Na pôde Spartaka Myjava sme od začiatku prebrali iniciatívu a mali sme viac z hry, keď v úvodnej štvrťhodine sme súpera predčili v dôraze a na ľavom krídle podkuroval domácim Owusu. Postupne sa však domáci dostali do zápasu a v prvom polčase si vypracovali dve nebezpečné situácie, pri ktorých zachraňoval gólman Gyurákovics. Do druhého polčasu tréner Michal Kuruc prestriedal, keď na ihrisko prišli Leginus s Demjanovičom. Druhý menovaný s ana začiatku polčasu dostal do zakončenia, no jeho strela sa neujala. Hrozil aj Vrábel, ktorého sólový únik zastavil ofsajdový verdikt, neskôr sa po prihrávke Leginusa snažil chrbtom k bráne usmerniť prihrávku za chrbát domáceho brankára, ale neuspel. Po hodine hry sme začali byť ešte nebezpečnejší, keď sa zdalo, že domáci celok nebude stačiť fyzicky. Príležitosti striedajúceho Csóku, Baéza či Leginusa však neskončili v sieti. V 86.minúte unikli domáci po ľavom krídle, poslali center do pokutového územia, ktorý našiel hlavu Olejníka, na ktorého pokus výborne chytajúci Gyurákovics nemal nárok. Pri záverečnom vabanku sme gól streliť nedokázali, a tak body ostávajú na Myjave.

Ohlasy k zápasu

Michal Kuruc: “Nemôžeme byť spokojní, keďže sme prehrali. Nehrali sme to, čo sme chceli, prejavilo sa to, že veci, ktoré sme mali v minulej sezóne zautomatizované, musíme nacvičovať odznova, keďže prišlo veľa nových hráčov. Čaká nás domáci zápas s Račou, v ktorom chceme ušiť víťaznú taktiku a odčiniť túto prehru.” Lukáš Kaplan: "Dnešok hodnotím veľmi pozitívne a myslím, že ľudia, ktorí prišli na zápas, sa museli baviť. Som presvedčený, že vyhralo lepšie mužstvo. Vypracovali sme si viac šancí, ako súper a v niektorých pasážach sme boli aj silnejší na lopte. Chalanov môžem len a len pochváliť, lebo na ihrisku to, čo sme chceli, odmakali, vybojovali, nechali tam srdiečko a v konečnom dôsledku slávili úspech. Sme radi za toto víťazstvo, sme radi za ľudí, ktorí od prvej do poslednej minúty povzbudzovali a chceme sa im aj takto veľmi pekne poďakovať."
Sdielať článok

Dnešným dňom sa v ŠTK Šamorín začal letný denný kemp!

Dnes ráno sa v areáli ŠTK Šamorín s vervou a úsmevom na tvári zišlo 51 detí, aby sa zúčastnili letného denného kempu, ktorý potrvá do konca týždňa.

Mládež

Z nášho fanshopu