15.kolo, 2FL, sobota 29. 10. 2022 – 14:30

FC ŠTK 1914 Šamorín
ŠK Slovan Bratislava futbal B

2:4 (1:2)

Štatistika

ŠTK Šamorín – ŠK Slovan Bratislava U21 2:4 (1:2) Góly: 33. a 89. Marić-Bjekić – 3. Križan, 31. Hornyák, 53. Marcelli, 83. Antálek Žlté karty: Yarosh, Nagy, Szolgai, Pančík – Čiernik Rozhodovali: Benedik – Jekkel, Hrebeňár

Gyurákovics – Pančík, Marić-Bjekić, Bahi, Yarosh (61. Ferleťák) – Nagy, Szolgai (81. Baéz), Szabó (81. Badjie) – Csóka, Owusu, Bogi (61. Dobranskyi)

Komentár k zápasu

O tom, kto v zápase vyhrá, sa zrejme rozhodlo hneď po minúte hry. Hosťujúci celok využil rohový kop a ich najskúsenejší hráč, Richard Križan hlavou otvoril skóre. Šance sa následne striedali na oboch stranách, no práve prvý gól rozhodoval o tom, ktorý tím musí dobýjať a ktorý vyrážal do rýchlych brejkov. Šamorínsky tím mal po rýchlom góle súpera veľkú hernú prevahu. Neustále sa tlačil do zakončenia, predvádzal kvalitné kombinácie aj individuálne prieniky. Už v 4.minúte mohlo byť vyrovnané, keď Owusu šikovnou pätičkou vysunul Csóku, ten hľadal na päťke Szabóa, tomu však chýbal krok, aby zasunul loptu do siete. V 18.minúte zakončoval z piatich metrov hlavou Csóka, no brankár hostí ho vychytal. V 29.minúte sa belasí dostali do veľkej šance po štandardke, no Gyurákovics stál na svojom mieste. O dve minúty nato však Slovan išiel do dvojgólového vedenia, keď sa po protiútoku v krkolomnej pozícii presadil Hornyák. V 33.minúte sme znížili, keď Szabóv priamy kop hlavou do siete umiestnil Marić-Bjekić.

Po zmene strán sme vrhli všetky sily do útoku, v snahe otočiť nepriaznivý vývoj duelu. V 48.minúte unikol Owusu, vnútri šestnástky si zasekol súperovho obrancu, no jeho strelu brankár Trnovský vyrazil. Nedáš-dostaneš a po rýchlom protiútoku v 52.minúte išli belasí do dvojgólového vedenia po delovke Marcelliho. V 76.minúte Csóka našiel na hranici pokutového územia Szolgaia, ten zoči-voči brankárovi neuspel.V 83.minúte nám hostia uštedrili štvrtú ranu, keď sa hlavou presadil Antálek. O päť minút neskôr sa presadil druhý raz v zápase stopér Marić-Bjekić. Na viac gólov však už neostal čas, a tak sme prehrali po výsledku 2:4.

Ohlasy k zápasu

Michal Kuruc: “Chceli sme do zápasu vstúpiť ofenzívnejšie, ale neubránená štandardka nám narušila herný plán. Dostávali sme sa do príležitostí, nedokázali sme ich však premeniť. Bol to otvorený, ofenzívny futbal na obidvoch stranách. Dnes bol súper efektívnejší a to rozhodlo o víťazovi.”
Sdielať článok

Zimná liga U10 v Pomlé: Stupava víťazí, Šamorín obsadzuje 2. a 3. miesto!

V sobotu 23. marca sa na malej umelej tráve v Pomlé odohralo 4. kolo Zimnej ligy U10, ktorá priniesla napínavé súboje a skvelé futbalové zážitky.