Friendly match, 2FL, utorok 6. 9. 2022 – 18:30

FC ŠTK 1914 Šamorín

3:0 (2:0)

Trnovský – Pančík, Marić-Bjekić, Lehotský, Yarosh – Badjie, Szolgai, Demjanovič – Ferleťák, Leginus, Bogi Striedali: Gyurákovics – Szalma, Dobranskyi, Nagy, Szabó, Appiah, Csóka

Komentár k zápasu

Od začiatku zápasu boli Katarčania rýchli, dôrazní, no v úvodnej polhodine ich náš tím k výraznejšej príležitosti nepustil. Šamorínčania sa spoliehali na rýchle brejky, v úvode ich však súper dokázal zachytávať. Postupom času sme sa osmelili a trávili viac času na súperovej polovici. Po polhodine hry sme zahrávali rohový kop, z ktorého však Katar podnikol rýchly brejk, zakončený pekným volejom, na ktorý náš brankár nestačil. Do polčasu pridal Katar ešte jeden gól, keď sa presadil po rýchlej akcii z ľavého krídla. V polčase sme preskupili rady, tréner nabádal tím ku kombinačnej hre a od úvodu druhého dejstva sme naozaj držali loptu na kopačkách omnoho častejšie. V hre jeden na jedného sme často dokázali držať krok, ba dokonca sa púšťať do ofenzívnych akcií, no kľúč od brány Kataru sme nenašli. Tí pridali ešte tretí gól, po ktorom bol blízko k zníženiu náš Badjie, no po peknej strele trafil len žrď. Takmer sa dostal aj k dorážke, no Katarčania, ktorí počas celého zápasu hrali dôrazne, ho faulovali pred pokutovým územím. Z nariadeného priameho kopu tesne minul Szabó. Dobré momenty malina krídlach aj striedajúci Appiah a Csóka, ich prieniky však na poslednú chvíľu zastavila pozorná obrana Kataru. Gól sa nám streliť nepodarilo, a tak sme s reprezentačným výberom Kataru prehrali 3:0.

Ohlasy k zápasu

Michal Kuruc: “Zápas nám ukázal veľmi veľa vecí, ktoré ešte potrebujeme zvládnuť, ak hráči chcú hrať vo vyšších ligách. Družstvo Kataru bolo naozaj rýchle vo všetko, s loptou aj bez lopty, v ofenzíve a defenzíve a ukázalo nám ten smer, ktorým by sme aj my chceli ísť. Myslím si, že to bol zážitok aj pre hráčov. Z nášho pohľadu sme obstáli, na začiatku nám chvíľu trvalo, kým sme sa usporiadali, keďže súper hral trochu iný systém, na aký sme zvyknutý z ligy. Po desiatich minútach sme sa lepšie zorganizovali a aj z našej strany to bolo presnejšie, rýchlejšie, organizovanejšie. Súper však ukázal kvalitatívny rozdiel, dal nám tri góly a zaslúžene vyhral.”
Sdielať článok

Zimná liga U10 v Pomlé: Stupava víťazí, Šamorín obsadzuje 2. a 3. miesto!

V sobotu 23. marca sa na malej umelej tráve v Pomlé odohralo 4. kolo Zimnej ligy U10, ktorá priniesla napínavé súboje a skvelé futbalové zážitky.