V ceste za výhrou stojí Liptovský Mikuláš

Po dvoch remízach konečne zabrať naplno. Hráči ŠTK Šamorín v týždni sršali odhodlaním pripísať si konečne po 4 zápasoch výhru. O to viac, že sa hrá na domácej pôde, kde sme doteraz získali len jeden bod.

Čaká nás súper, ktorý po zostupe z najvyššej súťaže kompetne prekopal skladbu mužstva a v úvode sezóny okupuje pozície v strede tabuľky, keď má bilanciu 3-1-3. Prehry prišli po vyrovnaných zápasoch proti Prešovu, Komárnu a Myjave. V porovnaní so sezónami, keď Tatran figuroval v druholigovej súťaži (naposledy 2020/2021), v tíme ostali opory ako Bartoš, Laura, Staš či Gerát, hlavný tréner Ján Haspra počíta aj s dvoma bývalými hráčmi ŠTK, ghanským krídelníkom Naphthalenom Appiahom a mladým stopérom Adriánom Lehotským. Najlepším strelcom je ale paradoxne krajný obranca, Tobiáš Diviš s tromi gólmi.

Náš tím oproti zápasu so Spišskou Novou Vsou môže rátať s viacerými “posilami. Z reprezentačného zrazu sa vrátil Stanislav Olejník, ale aj Máté Szolgai so Zoranom Záhradníkom, ktorí v tejto sezóne nastupujú v našom drese v rámci striedavých štartov. Viac sa zžiť s mužstvom mohli aj nové posily Péter Hanzli a Bandiougou Diallo, ktorí sa k tímu pripojili len dva dni pred zápasom na Spiši. A vo štvrtok priletela aj posledná posila, stopér Nathan. Trénerský štáb pod vedením Juraja Ančica tak až na jednu výnimku má k dispozícii všetkých na namiešanie tej správnej, víťaznej zostavy. Poďme si po ňu!
Hajrá, Somorja!


Autor: Klub
Sdielať článok

Talent mesiaca Septmeber

Pred nedeľným zápasom A-čka bol ocenený mládežnícky hráč mesiaca september.

Mládež

Z nášho fanshopu