Ismert név tér vissza a somorjai kispadra. Michal Kuruc pontosan két évig dolgozott a klubnál: 2021 januárjában vette át a gárda irányítását és a 2022-es esztendő végéig maradt Somorján. Az első idényében a bajnokság 5. helyére vezette a csapatot, a másodikban hatodikként zártunk. Vezetőedzőként részese volt a Slovnaft Cup negyeddöntőjébe való történelmi bejutásunknak.
„Egyáltalán nem sikerült jól a tavaszi rajt, ezért az edzői stáb megerősítése mellett döntöttünk. Meggyőződésünk, hogy a csapatban megvan a kellő minőség, ám az elmúlt négy fordulóban több hátráltató tényező is összejött, beleértve közvetlenül a pontvadászat indulása előtti edzőcserét, a sok sérültet és a több fegyelmi eltiltást. Ezért új vezetőedző kinevezésével akartunk új impulzust hozni a gárdához. Kuruc szakvezető ismeri az itteni környezetet, a klubot és egy tapasztalt trénerről van szó, aki már komoly eredményeket ért el ebben a bajnokságban, ezért bízunk benne, hogy jó erősítést jelent majd a jelenlegi edzői stáb számára és hogy az irányítása alatt sikerül olyan eredmények felé terelni az együttest, amilyeneket látni akarunk” kommentálta Michal Kuruc érkezését Horváth Csaba klubelnök.
Az új tréner munkáját Martin Stopka és a Rastislav Bôžik segítik asszisztensként. Utóbbival már a múltban együtt dolgozott Somorján. Az edzői stáb további tagjai Juraj Baláž kapusedző, Peter Bačík erőnléti tréner és Jakub Barok harmadik asszisztens.
Michal Kuruc az FC Nyitra U19-es korosztályos csapatától érkezik hozzánk. A legutóbbi idény vége előtt befejezte a munkát az FC Ligetfalu (Petržalka) együttesénél, amelyet a 2023/24-es szezonban bejuttatott a feljutásért vívott selejtezőbe. Összességében 124 mérkőzésen edzősködött a második ligában, a mérlege 59 győzelem, 28 döntetlen és 37 vereség, 1,65-ös meccsenkénti pontátlaggal.
Üdvözöljük a visszatérő edzőt és sok sikert kívánunk!
Hajrá, Somorja!