A felkészülés utolsó előtti hetében változás ment végbe az STK Somorja vezetőedzői pozíciójában.
Albert Rusnák lesz a DAC Dunaszerdahely A-csapata vezetőedzőjének az új asszisztense. Az ötvenkét éves szakvezető a jelenlegi idény előtt érkezett az STK Somorja kispadjára, amikor is a szlovák korosztályos válogatottaknál eltöltött esztendők után ismét klubfeladatot vállalt. Somorjai színekben 8 győzelem, 4 döntetlen és 8 vereség volt a mérlege. Az új állomáshelyén Branislav Fodrek segítője lesz.
„Egyik oldalról viszonylag röviddel a bajnokság indulása előtt elveszítettük a vezetőedzőnket, másrészt azonban nagyon boldogok vagyunk, amiért a munkánk és a klubban dolgozó csapatok munkája, beleértve az edzőit is, pozitív visszajelzést kap és érdeklődést vált ki. Rusnák szakvezető komoly munkát végzett el a legutóbbi nyolc hónap alatt, legyen szó az új, fiatal játékosok beépítéséről vagy a gárda játékidentitásának a kialakításáról. Bízom benne, hogy az élvonalban is sikeres lesz és így részben az STK Somorját is képviseli majd a legjobbak között” kommentálta Rusnák edző távozását Horváth Csaba klubelnök.
Az együttes új szakvezetője az eddigi asszisztens és az U19-es korosztály trénere, Martin Stopka lesz. „Stopka fiatal, ambiciózus edző, aki már több, mint két éve része a klubnak. Azzal, hogy eddig segédedzőként tevékenykedett a felnőtteknél, garantálva van a megkezdett munka folytatása, amelyet az elmúlt hónapokban végeztük el, beleértve a közelgő bajnoki küzdelmekre való felkészülést is” folytatta a klubelnök.
Z nášho fanshopu