Samuel Bednár najnovšou posilou ŠTK

Dvadsaťjedenročný stredopoliar prichádza z AS Trenčín.

Pohyby v našom kádri pokračujú. Najnovším prírastkom do tímu pod vedením Alberta Rusnáka je ofenzívny stredopoliar Samuel Bednár.

„Po odchode Fellipeho sme hľadali doplnenie na pozíciu desiatky, teda kreatívneho ofenzívneho záložníka, ktorý by zapadol do nášho systému. Samuela sme sondovali už po konci jesennej časti, absolvoval s nami aj časť prípravy, a sme radi, že sme sa dohodli na jeho príchode,“ v krátkosti opísal, ako prišlo k dohode prezident ŠTK, Csaba Horváth.

Samo je po Danovi Prekopovi a Samovi Bagínovi ďalším hráčom z liahne AS Trenčín, odkiaľ k nám prichádza na trvalý prestup. Na jeseň patril k rozdielovým hráčom v tíme vedúceho celku 3. Ligy Západ – AS Trenčín B, kam sa vrátil po pôsobení v FK Teplice. Sľubne rozbehnutú kariéru v českej najvyššej súťaži mu prekazilo zranenie. Okrem troch štartov v najvyššej českej lige, hrával aj za rezervu Teplíc. V sezóne 2022/2023 patril medzi ťahúňov dorastu AS Trenčín v UEFA Youth League.

„Prvé pocity z klubu sú veľmi dobré. Našiel som tu výborné podmienky, do kabíny som zapadol rýchlo. Verím, že to v takomto duchu bude pokračovať a budem môcť byť nápomocný tímu,“ povedal po podpise zmluvy samotný hráč.

Tak vitaj, Samo, nech sa ti darí!
Hajrá, Somorja!


Autor: Klub
Sdielať článok

Sezóna plná zvratov skončila. Hor sa do novej!

V desiatej sezóne v druhej najvyššej súťaži sme obsadili desiate miesto.

A mužstvo

Z nášho fanshopu